Neplánované

Autor: Katarína Koyš | 2.4.2013 o 11:33 | (upravené 2.4.2013 o 14:22) Karma článku: 5,50 | Prečítané:  190x

"Veľké veci urobil s nami Pán a máme z toho RADOSŤ. žalm 126,3 Modlím sa za teba, Abby! Elizabeth" Abby Johnsonová: Neplánované. kumran.sk 2012 s.138

Kniha Neplánované je písana jednoduchým štýlom. Veľmi pútavo. Po prečítaní jednej strany vyvoláva zvedavosť, čo bude nasledovať.

Príbeh rozpráva Abby Johnsonová, bývalá riaditeľka "potratovej" kliniky spoločnosti Plánované rodičovstvo.

Na prečítanie úvodu potrebujete mať silný žalúdok. Veľmi etailne je opisovaná interrupcia pomocou ultrazvuku. Nečíta sa to príjemne, ale na druhej strane, ak sú vo vás pochybnosti, ktorá strana je správna, či pro-life, či pro-choice, určite vám tento opis pomôže rozhodnúť sa a pridať sa na správnu stranu.

V knihe je odkryté zákulisie pro-choice strany, ako láka dobrovoľníkov do svojich radov. Rozpráva o tom, ako veľmi im záleží na pacientkach, ale v skutočnosti sú najdôležitejšie peniaze. Hrajú sa na obete. Tvrdia, že im záleží na ženách, že im chcú dobre, len okolie ich nechápe, odsudzuje ich neprávom. Pravdou však je, že na prvom mieste su zisky z potratov a až potom všetko ostatné.

Na pro-life akivistoch som obdivovala ich vytrvalosť v modlitbe. Ďalej sa mi veľmi páčilo vykreslenie ich priateľstva.  Autorka nádherne opísala, ako boli pripravení podať pomocnú ruku, ako im záležalo na každom človeku, čiže ako má vyzerať skutočné priateľstvo. Nie všetci, ktorých pokladáme za priateľov/nepriateľov nimi aj skutočne sú. Už pri malej skúške tí nepraví odpadávajú.

Potvrdzuje sa ľudová múdrosť - v núdzi poznáš priateľa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?