nekompromisná

Autor: Katarína Koyš | 8.11.2013 o 14:23 | (upravené 8.11.2013 o 14:40) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  133x

"Koniec koncov my všetci sa musíme sami seba pýtať, či v súvislosti s láskou - nech robíme čokoľvek - hľadáme v prvom rade Krista. Kráčame v múdrosti? Ide nám o to, aby to bolo najlepšie pre Boha?" Hannah Farverová: nekompromisná. kumran.sk 2013 s. 159

Autorkou knihy nekompromisná s podtitulom srdce získané radikálnou láskou je Hannah Farverová, ktorá je trénerkou pre rečový prejav a rozvíjanie debatných zručností. Vo svojom diele ukázala svoj talent.

Dielo je skôr pre mladé dievčatá, ktoré hľadajú... Ale nájdu si v nej svoje aj mladé ženy. Dáva priestor zamyslieť sa ako vníma žena seba a okolie ju a tiež, čo by bolo potrebné zmeniť.

Kniha je rozdelená do 12 kapitol, venujúcím sa takým témam ako sú: krása, láska, feminizmus, ženskosť, poruchy príimu potravy, úloha ženy v spoločnosti, vzťahy s chlapcami, cudnosť, móda, líčenie, starostlivosť o domácnosť. Hľadáme najprv Krista/Božie kráľovstvo?

V každej kapitole upriamuje pozornosť a skúma, či nám skutočne záleží na vzťahu k Bohu/s Bohom, alebo dávame prednosť svetu, svetským radovánkam. Na príkladoch ukazuje rozdiely a chyby. V závere však vždy príde na správne riešenie. Ak dáš Pána Boha na prvé miesto, všetko ostatné bude na správnom mieste.

Ako hodnotnú pomôcku/radu/odporúčania beriem posledné stránky knihy. Sú na nich uvedené otázky "ako viem, že som pripravená na manželstvo?" ďalej je zoznam kontrólnych otázok "som oblečená cudne?" Študijná príručka je pomôckou pre skupinky, aby knihu čítali spolu. Pomáha usmerniť rozhovory a rozvíjať diskusiu, ktorá môže vyvolať zmenu životov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

TECH

Život na Marse možno objavili už pred 40 rokmi, NASA to vtedy poprela

Vedci boli donedávna presvedčení, že výskum v 70-tych rokoch nepreukázal mikroorganizmy na Marse. Mohli sa mýliť.


Už ste čítali?