Šarlátová niť

Autor: Katarína Koyš | 10.1.2014 o 20:02 | (upravené 10.1.2014 o 21:05) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  113x

"Som presne ako ona, Pane. Tvrdohlavá, svojhlavá, ale ty si ma napriek tomu všetkému miloval. Ďakujem ti, že si mal so mnou takú veľkú trpezlivosť." Francine Riversová: Šarlátová niť. kumran.sk 2013 s. 318

Keď som brala do rúk knihu Šarlátová niť od autorky Francine Riversovej, hlavou mi preletela myšlienka/otázka. Aká bude táto kniha? Zaujme ma? Osloví?

Hneď po prečítaní prvých pár strán vyvolala vo mne zvedavosť a plná očakávaní som hltala ďalšie stránky, aby som zistila, ako bude príbeh pokračovať, či lepšie povedané, ako sa situácia vykryštalizuje. Knihe dodáva svoje čaro striedanie príbehu zo súčasnosti so zápiskami z denníka písaného v 19. storočí.

Vďaka objavenej ručne šitej prirývke a denníka dávnej príbuznej Marry Kathryn v podkroví rodičovského domu, Sierra zistí, že ich životy sa na seba podobajú. Zanechanie istôt, putovanie do neznáma, odcudzenie sa manželovi, príležitosť k nevere, prihováranie sa Boha, odpustenie a bezpodmienečná láska Boha.

Nezvyknem pri čítaní knihy plakať. Pri tejto knihe som však zažila silné momenty, kedy som slzy nedokázala zadržať. Veľmi smutné chvíle boli, ako sa Sierra starala o svoju ťažko chorú mamu , ktorá nakoniec svoj boj prehrala.

Kniha však bola plná nádeje, motivácie, povzbudení ako bojovať za svoje šťastie, ako Boh každú námahu odmení a požehná a tiež ako sa Boh prihovára a má obrovskú trpezlivosť.

Veľmi ma zaujímalo, prečo kniha nesie práve názov Šarlátová niť a čo tento názov symbolizuje. Vysvetlenie som našla až v poslednej kapitole. Vyrazilo mi dych ako autorka majstrovsky dokázala jeden obraz z Biblie rozvinúť do príbehu o bezpodmienečnej láske Boha.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

TECH

Čili papričky môžu ľuďom predlžovať život

Štúdia naznačuje, že červené čili znižuje úmrtnosť.


Už ste čítali?