Neodolateľný rebel

Autor: Katarína Koyš | 6.7.2014 o 20:17 | Karma článku: 3,92 | Prečítané:  385x

"Načo sa tešíš s Ježišom? Tvojmu srdcu urobí len dobre, ak svoju nádej upneš na neho." J. Eldredge

Knihu  Neodolateľný rebel od Johna Eldredgea som brala do rúk s veľkou zvedavosťou. Už len názov diela vyvoláva veľa otázok .

 Je zvláštne, akým netradičným spôsobom v knihe autor predstavuje Ježiša. Ako zaujímavo, pútavo. Svoje tvrdenia má podložené úryvkami z Písma „preložené“ do súčasnej doby. Hovorí o jeho vlastnostiach. Nekončí to však len „poučkami“ z Biblie. Udalosti vysvetľuje, či skôr približuje príbehmi zo života.  Buď osobnými alebo z pastoračného života.

John Eldredge nemá strach vyzývať čitateľa alebo ho až dokonca provokovať, aby sa zamyslel, ako je Ježiš v spoločnosti prezentovaný a aký v skutočnosti bol a je. Po pár prečítaných stranách som zrazu pred sebou mala úplne niekoho iného. Kniha nie je iba ďalšou o Ježišovi. Nechce, aby sme o Ježišovi iba čítali. Ona chce, aby sme Ježiša osobne spoznali, aby sme ho stretávali v každodenných situáciách.

Niektoré myšlienky a postrehy o Ježišovi ma potešili. Hovorila som si, aké super, krásne. Našlo sa však aj niekoľko takých miest, keď som sa sama seba pýtala, či sa to môže. Môžeš si vybrať, kto je Ježiš. Či je to nadčlovek, ktorý sa nemusel učiť ani rozprávať, chodiť, dokonca sa ani nezašpinil, nevedel, čo je smútok, bolesť, ...  Alebo je to osoba, ktorá cíti rovnako ako ty. Vie sa radovať i hnevať. Pozná bolesť nôh po dlhej ceste, jeho odev sa musel tiež prať ako tvoj...

Toto nie je dielo na prečítanie jedným dychom. Nad každou kapitolou je vhodné sa zamyslieť, ako keby si overiť alebo sa presvedčiť, či to, čo človek prečítal naozaj platí aj v skutočnosti. Nie sú to len výmysly nejakého nadšenca. Ak si na prečítanie nájdeš čas, výsledok sa určite dostaví.

 

 

P.S.: Knihu od Johna Eldredga Neodolateľný rebel na účely recenzného článku venovalo zdarma kresťanské kníhkupectvo Zachej.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?