Triezve milosti

Autor: Katarína Koyš | 16.7.2014 o 17:02 | Karma článku: 2,09 | Prečítané:  348x

"Tvrdenie, že môj alkoholizmus je choroba, nie je výhovorkou, ako sa vyhnúť zodpovednosti, ale pozvaním naplno sa zapojiť do programu, ktorý bol vytvorený špeciálne na jej liečbu." Heather Koppová: Triezve milosti. kumran.sk 2014 s.212

Kniha Triezve milosti s podtitulom Príbeh o kresťanke – alkoholičke, ktorú dostihla Láska, od spisovateľky, redaktorky blogerky Heather Koppovej ma prekvapila, priam mi vyrazila dych. Heather vo svojom diele opisuje svoju závislosť na alkohole, náročnú cestu z temnoty na svetlo. Na vyjadrenie náročnosti používa  príťažlivý humor. Cítiť z toho, že prijala tento svoj problém. Autorka je veľmi úprimná. Otvorene rozpráva o svojich zážitkoch, skúsenostiach, myšlienkach...  Asi málokto z čitateľov si vie predstaviť, čím všetkým sa stretá človek závislý na alkohole alebo drogách.  Čo všetko ho ťaží. Ako rýchlo zlyháva. K čomu všetkému sa utieka.

Čitateľ má príležitosť vcítiť sa do toho, čo prežíva človek závislý od alkoholu. S čím všetkým musí bojovať.  Pre mňa osobne to bolo veľmi vzácne, môcť sa pozrieť na problematiku priamo očami závislého človeka. Ocenila som, ako pútavo autorka podala svoj príbeh. S veľkou zvedavosťou som sa púšťala do čítania nasledujúcej strany, zaujímalo ma, čo bude ďalej.

Heatherina cesta a vzťah k Bohu ma nútili zastaviť sa, pozrieť sa a prehodnotiť, ako som na tom ja. Spolieham sa len na svoje sily a schopnosti alebo sa viem s dôverou obrátiť na Boha? Mám nádej? Dokážem požiadať  o pomoc? Skutočne skvelá kniha, vďaka ktorej som našla odpovede na tieto i ďalšie otázky.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

TV

Fico zabáva ľud vtipmi ako Mečiar

Premiér na mítingoch s voličmi rád rozpráva jednoduché vtipy.


Už ste čítali?