Ježiš - náš osud

Autor: Katarína Koyš | 18.7.2014 o 13:54 | (upravené 18.7.2014 o 14:08) Karma článku: 3,74 | Prečítané:  790x

"Každá doba prináša svoje zvláštne frázy, ktoré človek neprestajne počúva, pri každej vhodnej i nevhodnej príležitosti. Jednou z najznámejších fráz našej doby je u nás "bezo mňa!""  Wilhelm Busch 

Wilhelm Busch bol evanjelický farár, ktorý veľa cestoval po Nemecku aj celom svete a robil evanjelizačné prednášky. Ježiš – náš osud, je útla knižka písaná drobným písmom. Je súborom prepísaných nahrávok, 17 evanjelizačných prednášok tohto veľkého kazateľa. Jeho najobľúbenejšou témou bolo posolstvo o Ježišovi. Poviete si, ďalšia kniha o Ježišovi. Čo nám len môže dať jej prečítanie? Skutočne nám má čo povedať? Zvlášť ak jej prvé vydanie bolo v roku 1968. Môže taká prahistorická kniha obohatiť súčasného moderného človeka? Dovolím si poznamenať áno. Je to nadčasová kniha. Má, čo ponúknuť i dnešnému človeku. A nie je toho vôbec málo.

Busch používa veľa príkladov zo života, či sú to už svedectvá z jeho osobného života, alebo príbehy z pastorácie. Pri jeho svedectvách z prvej alebo druhej svetovej vojny mi naskakovali zimomriavky. V duchu som ďakovala za naše šťastie, že nežijeme vo vojne.

Trocha ma zarazilo, ako je tu prezentovaný Boh. Mala som pocit, že z neho robí strašiaka. Často je spomínaný strach zo svätého dokonalého spravodlivého Boha Ja by som skôr dala prednosť slovnému spojeniu bázeň pred Bohom. V súčasnosti sa hovorí o milujúcom milosrdnom Bohu. Nazýva sa Láskou.

Čo sa mi veľmi páčilo na knihe, bolo to, ako autor hovorí otvorene a priamo. Používa jednoduché slová. Vyhýba sa používaniu odborných slov. Nič neprikrášľuje. Veľmi na mňa zapôsobilo priznanie sa k odpadlíctvu od viery. O to silnejšie pôsobí svedectvo návratu do cirkvi. Venuje sa témam, ktoré sú i dnes veľmi aktuálne. V diele je zachytený nádherný príklad, ako možno aj dnes žiť s Ježišom. Čo je potrebné urobiť, aby sme Ježiša pozvali do svojho života a nemali strach rozhodnúť sa pre neho.

 

P.S.: Knihu od Wilhelma Buscha Ježiš - náš osud na účely recenzného článku venovalo zdarma kresťanské kníhkupectvo Zachej.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

TECH

Čili papričky môžu ľuďom predlžovať život

Štúdia naznačuje, že červené čili znižuje úmrtnosť.


Už ste čítali?