Tisíc darov

Autor: Katarína Koyš | 22.10.2012 o 15:33 | (upravené 22.10.2012 o 16:00) Karma článku: 2,55 | Prečítané:  145x

"Tisíc darov vo mne prebudilo vedomie Božej prítomnosti - ba čo viac: eucharisteo, život vo vďake, urobilo ešte oveľa viac, spôsobilo, ze Ho vnímam neustále. Začala som vidieť, že nič, čím som, v ničom nezaváži, no všetko, čo rátam v súvisloti s Ním, zaváži vo všetkom - vidiace oči môžu osvietiť Kristovu slávu vo všetkom. " Ann Voskampová: Tisíc darov. kumran.sk 2012. str.186

Pri čítaní tejto nie veľmi hrubej knižky som sa trápila. nie je to totiž kniha na prečítanie jedným dychom. Každá stránka, niekedy každá veta ma nútila zamyslieť sa a pýtať sa: dokážem sa pozerať na veci okolo sebas takou vďačnosťou ako autorka? robia ma šťastnou všetky maličkosti, čo nám Boh dáva?

Odpoveď žiaľ nebola kladná. Musela som knihu odloziť. zobrala som papier, pero a otvorila oči. Hľadala som maličkosti, ktoré pohladia dušu. Až keď sa mi podarilo urobiť maličký krok vo vďaky vzdávaní, dokazala som pokračovať v čítaní knihy.

K čomu pomáha vďaky vzdávanie (eucharisteo)? Vďaka buduje dôveru. Všetko menej než vďačnosť a dôvera je v skutočnosti ateizmus. Vďačnosť je pamať srdca. Vďačnosť je Božie srdce, ktoré zotrváva v našej pamati, a poďakovať zmanená pripomenúť si Boha.

Ako vplýva vďačnosť na človeka? Prehlbuje vzťah k Bohu - darcovi, rozširuje srdce, uschopňuje prijať ďalšie milosti, pripravuje nás pre ďalšie dary, otvára duchovný zrak.

Kniha ma nenaučila iba ďakovať. Vysvetlila mi, čo je to radosť a aká radosť má byť: "Radosť je plameň, ktorý žiari len v otvorenej a pokornej dlani. V otvorenej a pokornej dlani, pripravenej prijať všetko, svetlo tancuje a šťastne bliká. Vo chvíli, keď sa dlaň zovrie a všetky prsty ukazujú  k vlastnému ja a k vlastným právam a požiadavkám, radosť sa zmarí. Hnev je veko, ktoré radosť zadúša, kým neostane ochabnutá a bez života." str. 186

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Na koncerte v Manchestri došlo k výbuchu, hlásia 19 obetí

Po koncerte Ariany Grande počuli fanúšikovia výbuch, explózia nastala vo voľne prístupnej vstupnej hale.

DOMOV

Politický geograf: Veľa ľudí nevie, koho si proti Kotlebovi vybrať

Kotleba ťaží aj zo slabej informovanosti.

KOMENTÁRE

Voliť proti Kotlebovi nebude bolieť

Rodinkárstvo voličom ĽSNS neprekáža, Klus chce úrad čistiť.


Už ste čítali?