Ako začať...

Autor: Katarína Koyš | 7.1.2013 o 19:15 | (upravené 7.1.2013 o 19:39) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  151x

Robiť ťažké veci neznamená, že sa za všetky svoje úžasné diela čoskoro dostanem do televízie. Znamená to oslavovať Boha najlepšie, ako viem. V tichu aj na verejnosti. A moja snaha bude zbytočná, ak nedovolím Ježišovi, aby bojoval za mňa - čo on určite urobí. ALEX a BRETT HARRISOVCI: Ako začať. kumran.sk 2012 s. 69

Keď som brala do rúk knihu Ako začať, bola som veľmi zvedavá na jej obsah.

Táto kniha je výbornou pomôckou, ktorá vás krok za krokom povzbudzuje a pripravuje robiť ťažké veci. Pretože, ak chceme robiť ažké veci a zdolávať veľké výzvy, musíme byť ochotní počúvať jemný hlások, ktorým hovorí Duch Svätý. Čím viac ho počúvame, tým je zreteľnejší. A aby sme mohli konať veľké veci, musíme najskôr slúžiť.

Radí, ako sa otvoriť vlastnej rebelúcii. Medzi prvé kroky odporúča, byť otvorený Božiemu vedeniu a jeho cieľom. Keď dostaneš nápad, dáva niekoľko rád potrebných na zrealizovanie ho. Upozorňuje na vedľajšie účinky, ako sa napríklad vyrovnať so zmenami, ktoré robenie ťažkých vecí so sebou prináša. Dôležité sú i priority, hlavne pamätať na Boha na každom kroku cesty. Harrisovci nezabudli ani na kapitolu, ktorá hovorí ako sa uprostred robenia ťažkých vecí nevzdať. Aký postoj zaujať, keď niektorí ľudia ťa budú pokladať za úžasného, ale nájdu sa však i takí, podľa tých budeš bláznom. Keď urobíš ťažkú vec, čo so svojími pocitmi. Aký nasleduje ďalší krok?

V každej kapitole je uvedený príbeh - životná skúsenosť teenegera, ktorý sa rozhodol robiť ťažké veci.

Veľmi vysoko hodnotím prílohu, v ktorej je zoznam 100 ťažkých vecí. Sú to nádherné príklady, ako... kde... sa môže mladý človek realizovať. Oceňujem tiež otázky na diskusiu.

Naším cieľom po prečítaní knihy už nebude robiť niečo neobyčajné, ale robiť všetko, dokonca aj tie obyčajné veci, neobyčajne dobre.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?