Falošní bohovia

Autor: Katarína Koyš | 1.3.2014 o 12:23 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  121x

"Modlárstvo je vždy dôvodom, pre ktorý vlastne konáme niečo zlé." Timothy Keller: Falošní bohovia. EVS 2012 s. 133

Keď som brala knihu Falošní bohovia od Timothyho Kellera do rúk, sama seba som sa pýtala, aké bude toto dielo, či mi prečítanie môže niečo dať. Teraz si však smelo dovolím  povedať, že to bola výborná voľba a čas strávený nad touto knihou, vôbec nebol stratený.

Autor predstavuje falošných bohov súčasného človeka, a vlastne nielen súčasného. Hovorí o bôžikoch, ku ktorým sa ľudia od nepamäti utiekali. Čo je vlastne modla? Môže to byť čokoľvek, čo sa pre človeka stane dôležitejším ako Boh a čo ho začne zotročovať. Jedinou cestou k oslobodeniu z deštruktívneho vplyvu falošných bohov je vrátiť sa k jedinému pravému Bohu. Jedine Boh, ktorého keď človek nájde, ho môže skutočne naplniť.

Osobne pre mňa boli najviac zaujímavé až prekvapujúce príklady modloslužobníkov. Neboli to totiž len osoby zo súčasnosti.  Boli to tiež predstavitelia či už zo Starého alebo Nového zákona.

Nebolo to len o poukazovaní na ich hriechy. Povzbudivý bol ich návrat na správnu cestu, aby mohli Pána Boha dať na prvé miesto a všetko ostatné tomu prispôsobiť.

Čítanie knihy ma prinútilo zastaviť sa, prehodnotiť svoj rebríček hodnôt a tiež si priznať skutočnosť, aké miesto som vyhradila Pánu Bohu, či naozaj mu patrí prvé miesto, alebo prednosť dostali božstvá, ktoré nám s veľkou radosťou predstavuje a ponúka dnešná doba.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?