Boh je bližšie, než si myslíš

Autor: Katarína Koyš | 16.5.2014 o 20:03 | Karma článku: 1,19 | Prečítané:  148x

„Ten istý Boh, ktorý je v našom vnútri, je tiež všade tu – vôkol nás. Nie je obmedzený na cirkev a na Bibliu.“ John Ortberg: Boh je bližšie, než si myslíš. slovenské evanjelizačné stredisko. Bratislava. 2011 s.122   

Knihy od Johna Ortberga sa mi veľmi páčia. Jeho rozprávanie je pútavé, okorenené štipkou humoru. Ani dielom Boh je bližšie než, si myslíš ma autor nesklamal.  Vďaka  svojmu rozprávačskému talentu príbehy z Biblie priblíži preložením do súčasnosti, aby sa čitateľ dokázal lepšie vžiť do pocitov, prežívania, vnímania človeka tej doby a kultúry. Čitateľ si môže zrozumiteľnejšie a reálnejšie všimnúť detaily, ktoré pri čítaní nespočetne veľa ráz možno prehliadol. Autorovi  sa darí objaviť unikajúce súvislosti.

Skvelých 10 kapitol, kde máš možnosť zistiť odpoveď na otázku: ak je Boh vždy s nami, prečo je také ťažké Ho nájsť? Boh je skutočne bližšie než si myslíš. Delí nás od neho jedna modlitba. Stačí nám len snaha pohnúť prstom.  Celý príbeh Biblie nie je o túžbe človeka byť s Bohom, ale je to hlavne túžba Boha byť s ľuďmi. Dostali sme najkrajší prísľub. Boh bude s nami. On sa nechce dávať spoznávať len pri nejakých špeciálnych príležitostiach. On chce a túži, aby sme ho hľadali a nachádzali v bežnom dni, pri bežných povinnostiach. Dôležitý je čas – tu a teraz. Prišiel medzi nás, aby nám bol bližšie.

Ak si presvedčený že Boh je od teba ďaleko, že na teba zabudol, nemá na teba čas... Táto kniha ťa určite vyvedie z omylu, pretože Boh je bližšie, než si myslíš.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade stále pracujú.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.


Už ste čítali?